top of page
Ball Sector Vana - Kabuk Vana - Ball Sektör Vana
Ball sector Vana - Kabuk Vana
Schubert & Salzer

Çamur, yüksek yoğunluklu ve fiziksel aşındırıcı vanaların aç/kapa yada kontrol uygulamalarında kullanlan Ball Sector Vanalar (Kabuk Vanalar) yüksek geçirgenlik değeri ve geniş kontrol aralığı sağlamaktadır. Özel tasarımı sayesinde kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir.  Özellikle madencilik, kağıt, demir & çelik, kimya ve petrokimya endüstrilerinde yoğunlukla kullanılmaktadırlar. 

Çalışan Ball Sector Vana

Ball Sector Vana (Kabuk Vana) İç Mimarisi

Ball Sektor Vanalar (KAbuk Vanalar) oldukça zorlu uygulamaların altından başarıla ile kalkmaktadır. Bunu sağlayan ise tasarımndaki basitlik ile malzeme seçimindeki doğru tercihlerdir. Kelebek yada segment vanalara kıyasla Ball Sector Vanalarda (Kabuk Vanalar) akışkan ile cota yüzeyi tam açık konuda temas halinde değildir. Böylece zaten üst düzey bir malzeme konfigürasyonuna sahip olan Ball Sector Vana arkasına aldığı tasarımsal avantajlar ile aşınma direci noktasında üst seviyede yer almaktadır. 

Ball Sector Vana patlatılmış resmi

Aşınma Direnci

Genel olarak Rotary Glob vanaların ve Segment vanaların tasarımlarına göre plug yada küre aç-kapa esnasından contadan ayrılmaktadırlar. Böylece, contalar akış ile daimi kontakt halinde olmaktadırlar. Daha da ötesi vana kapanırken kapatma elemanı olan plug yada küre ile conta arasında sıkışan parçacıklar vananın açık kalmasına neden olacaktır. 

Kugelsektorventile_Verschleissfestigkeit

Uzun Ömür 

Akılcı conta tasarımı ve farklı malzeme kombinasyonları ile Ball Sector Vanalar (Kabuk Vanalar) kelebek, segment vanlara kıyasla dikkate değer bir ömür sunmaktadırlar. 

Rotary Glob ve Ball Sector Vana Mukayesesi
bottom of page