top of page

YENİLİKÇİ VANA TEKNOLOJİLERİ

Sliding Gate Kontrol Vanasının Resmi

SLIDING GATE KONTROL VANASI

Tasarım hikayesi Leonardo Da Vinci'ye kadar uzanan Sliding Gate Kontrol Vanası uzun yıllardır tüm Dünya'da, proses parametrelerinin kontrolünde başarı ile kullanılmaktadır. Sahip olduğu hafif, hızlı ve hassas kontrol kabiliyetlerinin yanı sıra kullanım kolaylığı ile müthiş bir performans sergilemektedir.

5ad9efda4bee8e04ca66e3f3_Complete-valve-

AĞIR HİZMET VANALARI

Fiziksel aşındırıcı, kimyasal aşındırıcı ve yüksek basıncın bir arada olduğu ağır iş vanalarında çözümler sunmaktayız. 

Yüksek Basınç Gate Vana

YÜKSEK BASINÇ VANALARI

Özellikle enerji santralleri, rafineri ve petrokimya tesislerinde kullanılmakta olan Gate / Globe / Çek vanalar hem alaşımlı çelik hem de egzotik malzemeler ile aşındırıcı, yüksek basınç ve sıcaklık uygulamalarında rahatça kullanılmaktadırlar.

Çalışır halde olan Ball Sektör Vana

BALL SECTOR VANA

Yüksek aşınma direnci ve kontrol aralığındaki geniş aralık sayesinde çamur, yoğun kıvamlı yada toz gibi akışkanların oransal kontrolünde kullanılmaktadırlar.

Piston vananın animasyonu

GLOB VANA & Y TİPİ PİSTON VANALARI

Yüz yılı geçen ömürleri ile akışkanların izolasyonu ve oransal kontrolünde kullanılan glob kontrol vanaları ile birçok farklı sektörün ihtiyaçları karşılanmaktadır. Schubert & Salzer marka glob kontrol vanaları alışılagelen yaklaşımlardan farklı olarak hassas imalat toleransı ve detaydaki incelikler ile uzun ömür anlamında bir farklılık oluşturmaktadır.

Küresel Vana

KÜRESEL VANALAR

Ağır iş başta olmak üzere, yüksek basınç ve sıcaklık ile gazların ve sıvıların izolasyonunda tartışmasız bir üstünlüğü vardır. Petrol ve gaz, rafineri, kimya ve madencilik, küresel vanaların başlıca kullanıldığı sektörlerdir. 

Pinç Vana Animasyonu

PİNÇ VANALAR

Tüm vana tiplerinden farklı olarak pinç vanalarda akışkan ile temas eden tek bir eleman vardır. Özellikle agresif ve erozif uygulamalar için geliştirilen pinç vanalar farklı malzeme yapıları ile hem on/off hem de oransal kontrolde oldukça başarılı sonuç vermektedirler.

Hijyenik Vana Animasyonu

HİJYENİK VANALAR

İlaç, gıda ve içecek sektörlerinde ürün, CIP ve SIP hatlarında kullanılan Schubert & Salzer hiyjenik ve aseptik vanaları on/off yada oransal kontrolde geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadırlar. 

Komple içi teflon kaplı vana

TEFLON KAPLI VANA & TEFLON KAPLI BORU

Hem DIN hem de ANSI normlarında üretilen teflon kaplı kelebek, küresel, plug, çek vanalar kimyasal aşınmaların çok fazla olduğu ortamlarda kullanılmaktadır. Özellikle kimya, petrokimya, madencilik, kağıt ve demir çelik sektörleri bu konuda başı çekmektedirler.

Teflon Kaplı Diyafram Vana

DİYAFRAM VANALAR

Farklı kapma seçenekleri ile hem kimyasal hem de fiziksel aşınma ortamların da kullanılan diyafram vanaları farklı standartlara göre sunmaktayız.

SRD 960 Eckardt EX proof Pozisyoner

AKILLI POZİSYONERLERİ

Foxboro Eckardt Pozisyonerler, kontrol vanalarının oransal kontrolünde kullanılan montajı kolay, devreye alması çok basit, kullanımı ise hassas ekipmanlardır. Hem pnömatik-pnömatik hem elektropnömatik hem de dijital versiyonları ile geniş bir aralıkta çözümler sunmaktadır

bottom of page